Els nostres alumnes d’automoció participen al tallers de d’Enginyeria Electrónica i Tecnologies de la Informació

Electrònica de l’Automòbil si, però al Departament d’Electrònica de la UB

Foto_1

Aquesta és la tercera vegada que els nostres alumnes d’automoció (AUM1 i AUM3) participen al taller d’Enginyeria Electrónica i Tecnologies de la Informació (TEeTI), organitzats pel Departament d’Electrònica de la Universitat de Barcelona.

Foto_2 Foto_3

De la mà de monitors s’estudia els sentits (sensors de so i de posició) del vehicle. La pràctica estel·lar va ser el sistema de comandament d’un vehicle robot LEGO Mindstroms.

Foto_4 Foto_5

Aquest tallers, que combinen sensors, electrònica i programació, d’una manera molt pràctica i interactiva, a un entorn diferent a l’aula normal de classe, resulta molt positiva dins del desenvolupament del contingut de crèdit.

Estàs aquí:Inici > Noticies > Els nostres alumnes d’automoció participen al tallers de d’Enginyeria Electrónica i Tecnologies de la Informació