Dos alumnes de Gestió Administrativa fan pràctiques durant un mes a la ciutat italiana de Pàdua

Dos alumnes nostres, del CF Gestió Administrativa, 1r curs, Sergi Teixidor i Shelly Araujo, han estat aquest mes de juny fent pràctiques a la ciutat de Pàdua, al Nord-Oest d'Itàlia, prop de Venècia. Pàdua és una ciutat bonica i agradable i, encara que aquí potser no sigui gaire coneguda, constitueix un important centre econòmic, cultural i religiós. Concretament, els nostres alumnes han fet les pràctiques a la Cambra de Comerç de la ciutat. Podem dir que l'experiència ha estat satisfactòria per a totes dues parts. La Cambra de Comerç ens ha dit que estaven molt contents amb ells. D'altra banda, els nostres alumnes estan encantats de la seva estada a Pàdua. En un email, en Sergi ens comenta: Estada perfecta, ambient de treball increïble, [...] estic molt sorprès amb la bona actitud de la gent al treball, tothom ens ha cuidat molt bé i ens ha ajudat sempre que ho em necessitat. I la Shelly ens diu: Per mi ha sigut una gran experiència treballar a la Cambra de Comerç de Pàdua [...] La meva estada a Pàdua ha estat meravellosa, és un lloc molt acollidor amb una cultura, art i arquitectura molt diversos que m'han agradat molt. Possiblement, el curs que ve comptarem amb una plaça més per als nostres alumnes de 1r de Gestió Administrativa.

Estàs aquí:Inici > Noticies > Dos alumnes de Gestió Administrativa fan pràctiques durant un mes a la ciutat italiana de Pàdua